Yeni Nesil Sigortacılığın Geldiği Son Nokta: Allianz Tower

Allianz Türkiye, İstanbul Finans Merkezi’nin şimdiden sembol yapılarından biri haline gelen ve akıllı, çevreci ve teknolojik özellikleriyle Türkiye’nin LEED Platin sertifikalı ilk kulesi olan Allianz Tower çatısı altında toplanıyor. Allianz Tower ayrıca, yeni “Dijital Konsept Acente” modeline de ev sahipliği yapacak.

 

Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, merkezlerini Allianz Tower’da birleştiriyor. Allianz Sigorta, Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinden oluşan Allianz Türkiye, İstanbul Finans Merkezi’nin şimdiden sembol yapılarından biri haline gelen Allianz Tower çatısı altında bir oluyor. Faaliyetlerini 28 Eylül 2015 tarihinden itibaren Allianz Tower’dan gerçekleştirmeye başlayan Allianz Türkiye, enerji tasarrufu, çevreye duyarlılık ve dijital teknoloji alanlarında öncü, Türkiye’nin LEED Platin sertifikalı ilk kulesi olan Allianz Tower ile, yeni nesil sigortacılığı yükseklere taşıyor.

81 ilde 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 5 milyon müşterisinin yanında yer alan Allianz Türkiye’nin 2500 çalışanından 1700’üne evsahipliği yapacak olan Allianz Tower stratejik konumu, altyapısında kullandığı ileri teknolojisi, sosyal imkanları ve A sınıfı ofis çözümleriyle, kurumun çalışanlarını ve müşterilerini yeni nesil sigortacılık dünyasına taşıyor.

 

Allianz Tower, kurumun vizyon, misyon ve değerleriyle oluşan, A+ bina teknolojisi ve çalışma ortamıyla çalışanların tüm ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklere sahip. Allianz’ın müşterilerine en iyi şekilde hizmet verebilmek için sistemsel yeniliklerin yanısıra acente ofislerindeki müşteri deneyimini de baştan sona yeniden tasarlamayı hedeflediği “Dijital Konsept Acente” projesinin bir modeli de Allianz çalışanlarına hizmet vermek üzere, Tower’ın giriş katında kuruldu. Bu yeni nesil konsept acente, inovatif ve teknolojik çözümler sayesinde interaktif ve müşteri odaklı modern bir ortam olarak tasarlandı.

70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet veren, dünyanın lider finans ve sigorta şirketi Allianz, son dönemde Türkiye’ye yaptığı 1 milyar avronun üzerinde ek yatırımla, ekonominin gelişmesine ve toplumun yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunuyor.

Allianz Tower’a İstanbul’un tarihi mimarisi esin verdi

Rönesans Holding tarafından inşa edilen, mimari yapısı FXFOWLE Architects, iç alanları Swanke Hayden Connell Architects tarafından tasarlanan Allianz Tower, İstanbul’un tarihi ve kültüründen esinlenilerek yaratıldı. Allianz Tower’ın yapısında modern metotlar kullanılırken geleneklere de hassasiyetle yaklaşıldı. Doğunun mimari geleneğine atıfta bulunan ofis kulesi, güneşe duyarlı dış cephesi, çok sayıda yeşil alanı ve heykeli uyumlu biçimde bir araya getiriyor.

Allianz Tower, yeni sentezlerin karşıt taraflarını bir araya getiriyor. Modern bir gökdelen olan bina aynı zamanda doğunun dokusal zenginliğini ve süsünü taşıyor. Binanın dış cephesi güneşi kontrol ediyor ve şeffaflığı sağlıyor. Yerel kültüre ve estetik ifadelere atıfta bulunan 42 katlı ofis kulesi, yüksek performanslı ve aynı zamanda dünya standartlarında eşsiz bir genel merkezin tüm özelliklerini yansıtıyor.

Altın: “Allianz markasını yükseklere taşımaya devam edeceğiz”

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın Allianz Tower ile ilgili görüşlerini “Allianz Tower, dünyanın en büyük ve lider sigorta ve finans şirketi olan Allianz Grubu’nun Türkiye’ye olan inancı ve güveninin yanı sıra ülkedeki gücümüzün ve kalıcılığımızın göstergesidir. Konfor ve güvenliği en üst seviyede sağlanan yeni binamızda, iş kültürümüzün temelinde yer alan şeffaflık ve açık iletişim ilkeleri, modern mimari yapı ile destendi. Açık ofis konsepti ve bu konsepti destekleyecek çalışma modelleri ofis alanlarına entegre edildi. Bu sayede yeni nesil sigortacılığın temeli olan dışavurumcu işbirliği, paylaşım ve etkileşim odaklı bir ortam için gerekli altyapıyı sağladık. Allianz Tower’da, sigortacılığı ve Allianz markasını Türkiye’de de yükseklere taşımaya devam edeceğiz.” sözleriyle dile getirdi.

Allianz Türkiye’nin yeni genel merkezi Allianz Tower’ın açık adresi ise şöyle: Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi No: 1 34750 Ataşehir İstanbul

www.sigortahaber.com.tr 'den alıntıdır.